Silnice 351 z Třebíče na Dukovany

Zdeněk Kenovský je členem dopravní komise Rady Kraje Vysočina. Na základě připomínek od občanů a z vlastní zkušenosti podal do dopravní komise připomínku.

 ,,Z jakého důvodu bylo provedeno zúžení silnice č. 351 v několika úsecích. Je nelogické na evakuační trase zhoršit podmínky dopravy. Odvolávání se na homogenizaci šíře by mělo smysl, pokud by došlo ke zlepšení, nikoliv při zhoršení stavu. Snižuje se tím bezpečnost, plynulost a přehlednost dopravy. Je možná náprava a kdy? ´´ 

Oficiální odpověď pana náměstka Hyliše v zápisu č.9/2017 z 12.10.2017:

Homogenizace byla provedena dle předepsaných kategorií. Není vznesena jediná konkrétní připomínka, v čem došlo ke zhoršení. Zdůraznil bezpečnostní hledisko provedené homogenizace.

 Nejen z přiložených fotografií, ale i ze zkušeností účastníků dopravy na této komunikaci je zřejmé, že stanovisko pana Jana Hyliše není v souladu s reálnou situací. A nelze se spokojit s tím, že i další uvažovaný úsek opravy silnice na Dukovany bude po opravě v takovém stavu.

Stanovisko současného předsedy dopravní komise pana Aleše Kratiny, které dal Třebíčskému deníku:

Podle něj se důležitá chyba stala v minulosti, když Kraj Vysočina definoval své páteřní silnice. Tam, jak říká, dukovanskou výpadovku nezařadil. „Takže když se chystala rekonstrukce, krajští úředníci z tohoto faktu vycházeli. A jelikož se vždy nějaká kategorie musí vybrat, vybrali užší variantu S 7,5,“ vysvětlil.

Kratina věří, že kdyby o páteřní silnici šlo, sáhli by úředníci k širší verzi. „Což by podle mého názoru bylo s ohledem na kapacitu silnice vhodnější. Teď tu máme situaci, kterou jsme v dopravní komisi zdědili z minula, a co s tím,“ položil řečnickou otázku.
(Zdroj:
https://trebicsky.denik.cz/zpravy_region/z-rozsireni-silnice-smer-dukovany-nic-nebude-20171103.html)

 

Ing. Zdeněk Kenovský

člen dopravní komise Rady Kraje Vysočina za hnutí ANO 2011

18. 11. 2017